Kleindierenvereniging Midden Drenthe
De gezelligste vereniging van Drenthe!
JongDierendag 2010

Jongdierendag

Jongdierendag was met iets minder dieren weer een geslaagde dag. 77 konijnen en 55 kippen  waren ingeschreven. Zaterdag morgen om half negen waren de keurmeesters  gearriveerd. Keurmeester Zwama had op die dag per abuis twee boekingen staan en dat gaf op de avond voorafgaande de keuring de nodige paniek.  Hij had de gehele vrijdag avond collega keurmeesters gebeld om een vervanger te vinden. Omdat wij een kleine groep hoenders hadden, was het mogelijk alles aan Theo Kieviet over te laten. Zwama heeft ondanks zijn vergissing alles keurig met hem geregeld. Bij de konijnen hadden we de keurmeesters Schraa en Bakker. Half elf was er weer koffie met cake en om goed twaalf  uur brood met soep. Ook nu weer dik voor mekaar en geregeld door Wya, Ria en Alie die het voor Roelie  waarnam. Ze kon er deze keer niet bij zijn want Henk had de dag ervoor een staar operatie ondergaan.  Jan Briggeman had een gezellige dag van oud militairen in Assen.  Albert die al jaren jongdierendag regelt, moest het nog even een tijdje rustig aan doen vanwege z’n nieuwe knie. Zo kwamen Willem en ik er achter hoeveel tijd en werk de voorbereiding van zo’n dag in beslag neemt. Bij de heer Bakker had Fernando had zich als aandrager opgegeven en Linda nam het schrijfwerk voor haar rekening. Bij e heer Schraa waren dit Henk de Jonge en Henk Kuik.  Wiro Gruijters schreef bij hoender keurmeester  Theo Kieviet.  Henk en Wiro  gaven tijdens de broodmaaltijd aan het schrijven interessant en leerzaam te vinden. Halfweg de middag kwam Albert nog even kijken, hij had nog een beker voor Jaimy die hij nog tegoed had.        

Hoenders

1  Henk van Dijk Ancona
2  Wiro Gruijters Welsumer         

 Dwerg hoenders

1 Henk Timmer Wyandotte

2. Gerrit Postma Sabelpoot       
                                                                                                                                        
3 Henk Timmer Wyandotte       
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Konijnen

1 Arjen Berghuis  Witte Wener
                                                                                              
2  Rene Scholing    Alaska
                                                                                                                                
3  Arjen Berghuis  Witte Wener             
                                                                                                                           
4  Linda van Weers  Angora Wit Blauwoog

5  Jan  Scholing  Rode Nieuwzeelander
                                                                                                                                      
6  Linda van Weers  Angora Wit Blauwoog
                                                                                                                                                    
7  Jan Scholing  Rode Nieuwzeelander
                                                                                                                               
8  Geert Meijering zwarte Tan             
                                                                                                                                
9  Jan van der Meulen  Deilenaar

10 Rene Scholing  Alaka 

Mooiste hoen Jeugdlid  werd Jaimy Postma met een Sabelpoot kriel                                              
Mooiste konijn Jeugdlid en tevens dagwinnaar  werd Arjen Berghuis met een Witte Wener                                                          
De mooiste dieren mochten weer mee naar de Onderlinge Competitie voor Konijnen en Hoeders. 

 Onze vereniging mooi in beeld!

Afgelopen voorjaar hadden we Marjan Holmer op bezoek bij onze vereniging. Met haar zijn we langs enkele leden van onze vereniging geweest. Het resultaat was een prachtig artikel in het kleindiermagazine!
Artikel Kleindier Magazine

Nieuwsbrieven

Blijf op de hoogte en lees onze nieuwsbrieven. Elke keer weer prachtig geschreven door Kees Verkolf.
Onze nieuwsbrieven

Bezoek ons op Facebook!

Bekijk voor onze actuele bezigheden en foto's onze Facebook pagina!

 

Foto's
Lijst met albums
Midden Drentheshow 2017

Hier een korte inpressie van onze show.

Meer foto's vindt u op onze Facebookpagina.

Midden Drentheshow 2016

Hier een kleine selectie uit alle gemaakte foto's.
Voor meer foto's verwijzen wij u door naar onze Facebookpagina.

Hokbezoek 2016

In 2016 hadden we weer een zeer gezellig hokbezoek waarbij we onze ogen uit gekeken hebben bij diverse topfokkers!

Midden - Drenthe Show 2015

Ook in 2015 was de Midden - Drenthe Show een feestje!